علت روشن نشدن چراغ های ماشین ظرف شویی

تمام نکات راجب به برد ماشین ظرف شویی LG
به نام خدا به سایت پرچم خوش اومدید. با یکی دیگر از آموزش های رایگان دوره تعمیرات برد ماشین های ظرف شویی برند LG در خدمت شما هستیم. همونطور که در جریان هستید در میان قطعات ریز و درشت ماشین لباسشویی، قطعه ای به نام برد وجود دارد که در گروه قطعات الکتریکی این دستگاه جای می گیرد. وظیفه اصلی این قطعه، کنترل سایر بخش های دستگاه است. درست مثل برد تلویزیون یا مادربرد کامپیوتر. خرابی برد یا بروز هرگونه ایراد در این قطعه، بر کل قطعات دستگاه تاثیر منفی گذاشته و عملکرد آنها را مختل می سازد. این بدان معنا است که تعمیر برد لباسشویی ال جی باید در اسرع وقت و با دقت و مهارت بالایی انجام گردد.

 

برد ظرف شویی ال جی چگونه کار میکند؟
وظیفه اصلی ماشین ظرفشویی از بین بردن چربی و استریل کردن ظروف با پاشیدن آب گرم و مایع مخصوص به آنها است. این کار با استفاده از یک موتور الکتریکی و پمپ نصب شده در پایین یک مخزن آب یا وان انجام می شود. پمپ مکش را از وان می گیرد و آب را از طریق بازوهای اسپری که ظروف را اسپری می کنند، دریافت می کند. سپس آب برای گردش مجدد به وان بر می گردد.

✅ دلیل اصلی وجود ماشین ‌های ظرفشویی این است که اجازه می‌ دهند ظروف را در آب بسیار داغ‌ تر از آنچه هنگام شستن ظروف با دست استفاده می کنید، بشویید. این باعث می شود تا ظروف زدودن چربی ها و استریل شدن بیشتر انجام شود. استفاده از صابون ارزان قیمت و آب سخت (بدون انجام برخی تنظیمات) می تواند عمر دستگاه را به میزان قابل توجهی کوتاه کند و گاهی باعث بروز مشکل و خرابی در آن شود و در نتیجه به تعمیر نیاز پیدا کنید.

✅ برای شروع تعمیر ماشین ظرفشویی، باید در مورد ساختار داخلی آن و وظیفه هر واحد آشنایی داشته باشید. ممکن است یک مدار الکتریکی نیز مورد نیاز باشد، اگرچه در صورت بروز مشکل در ماژول الکترونیکی، احتمال تعمیر “ماشین ظرفشویی” بسیار کم است. وقتی ماشین لباسشویی یا ماشین ظرفشویی شما روشن نمی شود می تواند دلایل مختلفی داشته باشد.

✅ فقدان برق می تواند به دلیل یک خطای طراحی یا ساخت باشد، اما همچنین می تواند ناشی از شرایط یا رویدادهایی خارج از کنترل سازنده باشد. عملکردهای الکترونیکی ماشین ظرفشویی توسط برد مدار چاپی کنترل می شود. اگر PCB معیوب را تعویض کنید، ماشین ظرفشویی شما ممکن است دوباره مانند یک دستگاه نو کار کند.

✅ لازم به ذکر است که PCB از قبل برنامه ریزی شده است. در این مقاله با برد الکترونیکی ماشین ظرفشویی و علل خرابی آن و همچنین نحوه تعویض آن آشنا خواهیم شد و شماتیکی از مدار ماشین ظرفشویی را ارائه خواهیم داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *